The Postal Bee - „Pocztowa Pszczoła”

Książka „ The Postal Bee” ( „Pocztowa Pszczoła”) i „L’abeille” („Pszczoła” - w wydaniu francuskim) jest rezultatem zbierania walorów filatelistycznych od ponad 15 lat. Dwóch autorów książki przedstawiają swoją filatelistyczną drogę. Ich współpraca wynikła z podziwu dla świata pszczół.Książka jest dostępna w : holenderskim, angielskim i francuskim językach.

Książka liczy więcej niż 170 stron, podzielona jest na trzy części:

Pszczoły i pszczelarstwo ( 6 rozdziałów) : biologia pszczoły, historia pszczelarstwa, nowoczesny pszczelarz, pszczele produkty włącznie z apiterapią, pomoc państwowa, Lűnenburger Heide, Niemcy (region łąk, wrzosowisk i lasów w północnych Niemczech).

2.     Pszczoły i ludzkość ( osiem rozdziałów): Napoleon , pszczoły i dobrobyt, czasy oświecenia, artystyczne zastosowanie wosku pszczelego, pszczoły i obronność, pszczoły i miłość, pszczoły i sztuka, „święta” pszczoła.

3.     Listy:

nazwy amerykańskich i brazylijskich miejscowości, niemiecka prywatna poczta, rosyjskie ziemstwo,  Nowa Południowa Walia 1850r, Liberia ( 1909-1918), znaczek z I wojny Światowej Węgry 1916/1919, belgijskie karty pocztowe, cesarskie pszczoły (Napoleon) , trzmiele.

Krótka bibliografia na ostatnich stronach książki.

Książki są wydrukowane w kolorze w formacie A4. Okładka miękka, laminowana. Cena książki 35 Euro ( 47,20 $) plus koszt przesyłki pocztowej.

   
Geraldine Forestier  -  Jan de Crom 

O autorach:

Geraldine Forestier ( Francja) – Pani , która bardzo intensywnie działa w klubie filatelistycznym w Boulogne sur Mer. Jej kolekcja jest zwana „ Pszczoły i ludzkość”. Pani Geraldine uczestniczy w międzynarodowych wystawach ( Vermeil, Wiedeń). Jest sędzią na licznych filatelistycznych pokazach. 

Jan de Crom (Holandia) był założycielem holenderskiej grupy filatelistów o tematyce pszczelarskiej w 1995 r. Przez wiele lat był wydawcą magazynu powyższej grupy „ De Postbij” ( „ Pocztowa Pszczoła”) . Jego kolekcja zwana jest „ pożądlony przez pszczoły”. Pan Jan nie lubi rywalizacji , która dominuje na wystawach i pokazach filatelistycznych. 


Francuskim:

Géraldine Forestier
103 Hameau de Herquelingue
62360 Isques, France
Email: philabeil@orange.fr

Holenderskim, angielskim:

Jan de Crom
Donkerstraat 4 b
4063 CZ Heesselt, Netherlands
Email: decromstruijs@hetnet.nl

Eine Seite zurück / one page back

            www.Bienenmarken.de            
Die Welt der Bienen auf Briefmarken
The world of bees on stamps

© 2004-2011 by TAURACHSOFT

zur Startseite / to the start